Miłość do książek od „zerówki”…

Dnia 13.03. br. uczniowie kl. 0″A” odwiedzili Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Sączu. Obejrzeli tam inscenizację – „Polscy autorzy dzieciom” przygotowaną przez młodych artystów Kółka Aktorskiego Fundacji „JRS Poland” w Nowym Sączu. Spektakl wyreżyserowała Pani Olena Saratova z Charkowa. Dwa dni później najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach propagujących czytelnictwo, prezentujących wiersze Jerzego Kerna. Wydarzenie miało miejsce w Sądeckiej Bibliotece Publicznej (oddział dla dzieci). Interaktywne warsztaty, zwiedzanie biblioteki, poznanie zasad korzystania z jej zasobów na pewno przyczynią się do rozwoju pasji czytelniczej, a prawdziwych moli książkowych zacznie przybywać.