Innowacje pedagogiczne

Innowacje pedagogiczne to nowatorskie rozwiązania programowe, które obejmują swoim zakresem sposoby nauczania i wychowania. Służą podnoszeniu skuteczności działania szkoły.

Nauczyciele własne doświadczenie pedagogiczne przetworzyli w nową jakość działań pedagogicznych do użytku szkolnego.

KODOWANIE NA WESOŁO

„Świąteczne kodowanie  w klasie 2c”

W klasie 2c w roku szkolnym 2022/2023 i 2023/2024 realizowana jest innowacja „Kodowanie na wesoło” z wykorzystaniem planszy do kodowania.

Głównym celem wprowadzonej innowacji jest rozwijanie u wychowanków logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności, umiejętności współpracy, kształtowania kompetencji matematycznych.

Autor innowacji: Beata Bołoz

„PISZĘ DLA JADWIGI I O JADWIDZE”

„PEREŁKI JADWIGI”

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „EDUKACJA PRZEZ SZACHY” W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

Kreatywne 6 latki to my

Piękna nasza Polska cała – o Niepodległej dla dzieci

dowiedz się więcej

Teatr, taniec i rysunekpasją dziecka w młodszym wieku szkolnym

mgr Anna Małek

2a

Rozwijanie sprawności kognitywnych kluczem do wielostronnego rozwoju ucznia                                  nauczyciele terapeuci: mgr Urszula Bajorek

u6

Budujemy mosty międzypokoleniowe, poznając prace i pasje naszych rodziców i dziadków                     mgr Romana Wajda

dowiedz się więcejdsc01324

Żaczki Świętej Jadwigi Królowej                                                                                                                            mgr  Beata Szczypuła

Innowacja ta ma na celu kształtowanie postaw, wychowanie do wartości. Koło promuje historię i tradycje Szkoły Podstawowej nr 2  im. Świętej Jadwigi Królowej, jego działalność oparta została na ścisłej współpracy z rodzicami, wolontariuszami,  instytucjami kulturalnymi i oświatowymi, sądeckimi artystami, absolwentami szkoły i byłymi pracownikami. Zajęcia dodatkowe przeznaczone są dla uczniów klas trzecich.

resize-of-dsc01772

resize-of-dsc01669