Innowacje pedagogiczne

Innowacje pedagogiczne to nowatorskie rozwiązania programowe, które obejmują swoim zakresem sposoby nauczania i wychowania. Służą podnoszeniu skuteczności działania szkoły.

Nauczyciele własne doświadczenie pedagogiczne przetworzyli w nową jakość działań pedagogicznych do użytku szkolnego.

 Rok szkolny 2024/2025 – „Travelling Friends” – projekt w ramach współpracy europejskich szkół eTwinning umożliwiający uczniom bezpośredni kontakt z rodzimymi użytkownikami i innymi użytkownikami języka angielskiego.

Autor innowacji: Elżbieta Poręba-Szarkowska
 Innowacja ta została wprowadzona w klasie 5b.
      Program eTwinning to sprawdzone narzędzie realizacji podstawowych założeń i celów nowoczesnego systemu edukacji w Polsce. Rozwija tzw. kompetencje kluczowe uczniów, w tym: umiejętności współpracy i rozwiązywania problemów, kreatywność, innowacyjność, a także uczy korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w sposób efektywny i odpowiedzialny. Program nie tylko uczy lepszej komunikacji, ale tworzy wspólnotę nauczycieli i uczniów, znacznie wykraczającą poza mury jednej szkoły, danego miasta, regionu czy kraju.
       Dzieci z klasy 5b wysłały pluszową maskotkę małego smoka wawelskiego do szkoły w Ankarze w Turcji. Z Turcji maskotka szopa pracza poleciała do Castelo Branco w Portugalii. A z Portugalii mały ryś z Gór Iberyjskich o imieniu Peanut przyjechał do naszej szkoły. Sprawił uczniom wiele radości i wzbudził ciekawość świata.
        Te maskotki mają ważne zadania: odwiedzają szkoły, domy, zwiedzają miasta i ciekawe miejsca, uczestniczą w różnych wyjściach, wycieczkach i wydarzeniach. Uczniowie robią im i sobie zdjęcia, rysują, zbierają informacje, które zamieszczają na wspólnej platformie, potem je oglądają, omawiają, opisują w języku angielskim i czytają zamieszczone opisy. Dzieci z krajów europejskich wspólnie realizują różne ciekawe zadania, porównują swoje wyniki, biorą udział w konkursach i spotkaniach online  ćwicząc komunikację w języku angielskim i nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne.

KODOWANIE NA WESOŁO

„Świąteczne kodowanie  w klasie 2c”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W klasie 2c w roku szkolnym 2022/2023 i 2023/2024 realizowana jest innowacja „Kodowanie na wesoło” z wykorzystaniem planszy do kodowania.

Głównym celem wprowadzonej innowacji jest rozwijanie u wychowanków logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności, umiejętności współpracy, kształtowania kompetencji matematycznych.

Autor innowacji: Beata Bołoz

„PISZĘ DLA JADWIGI I O JADWIDZE”

dowiedz się więcej

„PEREŁKI JADWIGI”

dowiedz się więcej

 

Realizacja projektu „Twinopians” w ramach europejskiej współpracy szkół eTwinning  w roku szkolnym 2020/2021

Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i   zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość

             Postęp technologii informacyjnej, atrakcyjność mediów i coraz łatwiejszy do nich dostęp powodują, że również współczesna szkoła musi stać się dla uczniów i nauczycieli miejscem atrakcyjnym, konkurencyjnym, przyciągającym.

Takie możliwości dają projekty eTwinning. Realizacja podstawy programowej odbywa się na określony, ciekawy dla uczniów temat przy praktycznym użyciu języka angielskiego i nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych. 

Innowacja ta została wprowadzona w klasach 5b i 6b.

Autor innowacji: Elżbieta Poręba-Szarkowska

 

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „EDUKACJA PRZEZ SZACHY” W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

dowiedz się więcej

Kreatywne 6 latki to my

dowiedz się więcej

Piękna nasza Polska cała – o Niepodległej dla dzieci

dowiedz się więcej

Teatr, taniec i rysunekpasją dziecka w młodszym wieku szkolnym     

mgr Anna Małek  

dowiedz się więcej

2a

 

Rozwijanie sprawności kognitywnych kluczem do wielostronnego rozwoju ucznia                                  nauczyciele terapeuci: mgr Urszula Bajorek

dowiedz się więcej

u6

 

Budujemy mosty międzypokoleniowe, poznając prace i pasje naszych rodziców i dziadków                     mgr Romana Wajda

dowiedz się więcejdsc01324

Żaczki Świętej Jadwigi Królowej                                                                                                                            mgr  Beata Szczypuła

Innowacja ta ma na celu kształtowanie postaw, wychowanie do wartości. Koło promuje historię i tradycje Szkoły Podstawowej nr 2  im. Świętej Jadwigi Królowej, jego działalność oparta została na ścisłej współpracy z rodzicami, wolontariuszami,  instytucjami kulturalnymi i oświatowymi, sądeckimi artystami, absolwentami szkoły i byłymi pracownikami. Zajęcia dodatkowe przeznaczone są dla uczniów klas trzecich.

dowiedz się więcej

dowiedz się więcej

dowiedz się więcej

dowiedz się więcej

dowiedz się więcej

dowiedz się więcej

dowiedz się więcej

dowiedz się więcej

resize-of-dsc01772

dowiedz się więcej

resize-of-dsc01669

dowiedz się więcej

dsc01056

dowiedz się więcej

beata

dowiedz się więcej

bs2