Wolontariat

Mottem, które towarzyszy nam od samego początku powstania Klubu są słowa:   

,,Tobie służyć, to znaczy królować”,

      

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

ROK SZKOLNY 2023/2024

„Świąteczne Kartki Dobroczynne”

Wolontariusze aktywnie wzięli udział w kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Dochód z ich sprzedaży niesie pomoc chorym i niepełnosprawnym z programu „Chcepomagac.org”.

 

 

 

 

 

 

 

Szkolny Klub Wolontariatu gorąco zachęca całą społeczność SP2 do udziału w projekcie ekologiczno charytatywnym pn. „Zbieram to w szkole”.
Tę cenną inicjatywę najlepiej opisuje motto: „zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody”.
Podczas akcji zbierane są surowce wtórne, nieprzydatne rzeczy, które nazywamy „pomocą bez pieniędzy”: niesprawne, zepsute telefony komórkowe, laptopy, zegarki tarczowe, zużyte baterie, zdekompletowane klocki LEGO.
Pojemniki do zbiórki znajdują się w głównym budynku szkoły w holu na parterze.
Zbiórka trwa do końca czerwca – LICZYMY NA TWOJĄ POMOC : )

Dzięki tej zbiórce:
• edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież; pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci;
• dzięki „dobroczynnemu recyklingowi” pomagamy misjonarzom w najbiedniejszych krajach Afryki, Azji, Ameryki Łacińskiej np.: w budowie studni głębinowych, fundowaniu stypendiów szkolnych, utrzymaniu domów dziecka, czy domu dla dziewcząt.
Projekt zawiera w sobie również program partnerski. Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na nagrody: książki, filmy, torby ekologiczne, dewocjonalia.

Akcję ogólnopolską prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa – Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów.
Więcej informacji można znaleźć na stronach:
https://www.zbieramtowszkole.pl/ i http://zbieramto.pl/

 

Podziękowania dla Dwójki – Świąteczne Kartki Dobroczynne 🙂

 

 

 

 

 

 

 

Szlachetna Paczka Szkolny Klub Wolontariatu aktywnie włączył się w organizację Szlachetnej Paczki w SP2. Starania Wolontariuszy wspierał sam Święty Mikołaj : ) W tym roku uczniowie Dwójki wsparli Panią Natalię i jej Rodzinę. Bardzo dziękujemy za okazaną dobroć i dar serca 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkolny Klub Wolontariatu aktywnie włączył się w Szlachetną Paczkę. Starania Wolontariuszy wspiera sam Święty Mikołaj : )

 

 

 

 

 

 

 

 

Do grzecznych Wolontariuszy przyszedł Święty Mikołaj. Radość była wielka, emocje ogromne 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wolontariuszki jako Aniołki u boku św. Mikołaja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wolontariusze zaangażowani w kampanię charytatywną ,,Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Szkolny Klub Wolontariatu współpracuje na co dzień ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. Dochód ze sprzedaży kartek bożonarodzeniowych przeznaczony jest na pomoc chorym i niepełnosprawnym, objętych pomocą programu ,,chcepomagac.org.

 

 

 

 

 

 

 

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Pracownicy Szkoły ! Dziękujemy za Wasze wielkie serca. Dzięki zaangażowaniu i chęci niesienia pomocy, podczas charytatywnego kiermaszu książek i gier dla malutkiej Wiktorii, zebraliśmy 4.882.02 zł. Ratowanie ludzkiego życia to największy wymiar naszego człowieczeństwa. Święty Jan Paweł II powiedział, że człowiek jest wielki przez to, kim jest i czym dzieli się z innymi. Pomoc drugiemu sprawia ogromną radość, a jednocząc siły, możemy uczynić więcej dobra.

Serdecznie dziękujemy!

Organizatorzy Szkolny Klub Wolontariatu

 

Jak co roku, otrzymaliśmy zaproszenie do zaangażowania się w Szlachetną Paczkę.

Przesyłam link rodziny, która została wybrana: zobacz

KOCHANI BARDZO PROSZĘ O POMOC DLA RODZINY PANI NATALII,

MAMY MAŁO CZASU, ZBIÓRKA TRWA DO 13 GRUDNIA (ŚRODA).

Proszę, aby dzieci przynosiły rzeczy do swoich sal. 

OGROMNIE DZIĘKUJĘ ZA OKAZANE SERCE : ) 

Pani Natalia z Rodziną

Kod Rodziny: MLP-1128-121531

Historia Rodziny

Pani Natalia jest matką piątki dzieci wieku od 2 do 16 lat. Jeszcze kilka lat temu wraz mężem dobrze radzili sobie w prowadzeniu gospodarstwa oraz wychowaniu dzieci. Niestety ostatnie lata zafundowały rodzinie wiele trudnych chwil. Choroba nowotworowa pani Natalii, śmierć dziecka i brata w tragicznym wypadku, bardzo negatywnie odbiła się na funkcjonowaniu całej rodziny, pozostawiając wiele traum, których skutki odczuwalne są do chwili obecnej. Jednak pani Natalia jest bardzo waleczna kobietą. Stara się dzielnie stawiać czoła codziennym zmaganiom i nie rezygnuje ze starannego wychowywania dzieci, mimo podjętego leczenie.

Ich dochód to 4893 zł. Odliczając podstawowe opłaty oraz koszty leczenia (2050 zł), na jednego członka rodziny przypada 406 zł dochodu.

Kluczowe potrzeby Rodziny

1. Żywność trwała (herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, mleko, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, płatki śniadaniowe, inne (Kakao słodkie i gorzkie, płatki czekoladowe, kukurydziane, sery, mleko – w dużych ilościach)

Produkty dla niemowląt (Bebiko 2 lub 3, kaszki BoboVita)

2.Środki czystości (proszek do prania, płyn do płukania, pasta do zębów, papier toaletowy, mydło, pampersy dla dorosłej osoby, pampersy rozmiar 5, szampon, środki czyszczące).

KIERMASZ DLA WIKUSI

Społeczność „Dwójki” aktywnie wzięła udział w kiermaszu dla małej nowosądeczanki, Wiktorii Wróbel. Wolontariusze stanęli na wysokości zadania, wydarzenie zostało zorganizowane na najwyższym poziomie. Nasza młodzież jest niezwykła, po prostu ma serce na dłoni. Oferowane książki i gry cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i Rodziców.

Pomoc drugiemu człowiekowi sprawia radość, a wsparcie leczenia Wiktorii to wyraz naszej empatii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BARDZO DZIĘKUJEMY!

Zapraszamy na kiermasz gier i książek, który odbędzie się 28 listopada 2023 r. (wtorek), w godz. 8.00 – 15.00, w budynku głównym SP2.

Zebrane pieniądze pomogą małej nowosądeczance, Wikusi Wróbel, w walce z ciężką chorobą i uciekającym czasem …

Bardzo liczymy na Waszą dobroć i wsparcie !

DZIAŁAMY : )

Wolontariusze przy przygotowaniu i organizacji Jesiennego Jarmarku Andegaweńskiego 2023 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Z życia Szkolnego Wolontariatu

11 października w naszej szkole rozpoczęła swoją działalność grupa wolontariuszy z klas 7a, b, c i 8a, b pod opieką Pani Moniki Oleniacz i s. Józefiny. W tym dniu odbyła się konferencja szkoleniowa pn. „Wolontariat ma sens”, którą poprowadziła pani Halina Rams – Wiceprezes Stowarzyszenia „Sursum Corda”. Został też ustalony plan działalności na pierwsze półrocze:

  • zbiórka plastikowych nakrętek na „Fundusz Małych Marzycieli”,
  • pomoc wolontariuszy przy organizacji „Jesiennego Jarmarku Andegaweńskiego”
  • działanie w ramach projektu pt. „Umiem, więc pomagam” pomoc w nauce,
  • pomoc dla Wiktorii: „Charytatywny kiermasz książek i gier dla Wiki”,
  • świąteczne kartki dobroczynne,
  • projekt pn. „Zostań dyplomowanym Mikołajem”,
  • spotkanie formacyjne przed Adwentem,
  • udział w Świątecznym Dniu Wolontariatu,
  • jasełka w DPS i inne inicjatywy świąteczne,
  • akcja czytania z Kubusiem puchatkiem.

Życzymy wszystkim wytrwałości i zaangażowania w realizacji podjętego planu zadań programu „Pomagam, bo lubię i chcę”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY: 2021/2022

PODZIĘKOWANIE

Brawo uczniowie Szkoły Podstawowej nr2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Nowym Sączu             za chęci i entuzjazm w przeprowadzeniu zbiórki pt: ,,Podaruj pluszaka dla dzieciaka” . Dar naszych serc pracownicy Fundacji ,,Okno Nadziei” przekazali innym dzieciom, którzy takiej pomocy oczekują.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z ŻYCIA WOLONTARIATU SZKOLNEGO

Dnia 21 października o godz 10.40 na terenie naszej szkoły odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie  dla uczniów realizujących program pt: ,,Pomagam, bo lubię i chcę”.

W części oficjalnej uczestniczyła pani dyrektor Elżbieta Kawik i koordynator Szkolnego Klubu                       s. Hiacynta Biłas.  Podczas tej uroczystości uczniowie z klasy 7 i 8 otrzymali zewnętrze oznaki przynależności do Szkolnego Klubu Wolontariatu. Dnia 25 października pełni entuzjazmu rozpoczną swoją działalność.

Życzymy wytrwałości i gorliwości w realizacji akcji promującej bezinteresowną życzliwość  ludzką.

 

ROK SZKOLNY: 2019/2020

Inspiracją do założenia Szkolnego Klubu Wolontariatu była otwartość społeczności szkolnej na niesienie  bezinteresownej pomocy innym ludziom.

Miejsce siedziby Szkolnego Klubu Wolontariatu                                                                                 

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Sączu  pod nadzorem Dyrekcji we współpracy z lokalnymi instytucjami i stowarzyszeniami.

 

#Program:  Pobierz plik

#Informacje ogólne:  Broszura Pobierz plik

 

WOLONTARIAT 2019/2020

WAKACYJNY WOLONTARIAT 2018/2019

Wakacje – dla wielu uczniów i studentów to upragniony czas odpoczynku, relaksu i wymarzonych  wyjazdów…

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu przy SP2 w Nowym Sączu w czasie wakacji nie tylko odpoczywają, ale podejmują posługę na rzecz budowania ,,bardziej sprawiedliwego i prawdziwie ludzkiego świata” w duchu swej patronki św. Jadwigi Królowej, której miarą wielkości, był duch służby.

W dniach 5-10 sierpnia 2019r osiem wolontariuszek w wieku 16-18 lat wraz z S Hiacyntą Biłas podjęły posługę  na rzecz dzieci przebywających w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej ,,Wiosna” w Krzydlinie Małej woj. Dolnośląskie. Dla dziewczyn był to czas osobistej formacji. Nie brakowało także chwil na modlitwę oraz wspólną rekreację.

 


ARCHIWUM 2018/2019