Spotkanie prewencyjne z przedstawicielami policji

Dnia 28 listopada uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu prewencyjnym z przedstawicielami policji. Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną.

Ponadto uczniowie klas III a, V b uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego policjanci wyjaśnili im wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również wyjaśnili, czego nie mogą i nie powinni robić korzystając z Internetu.

Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom policji za wizytę w naszej placówce.