Dzień otwarty

15 marca gościliśmy w naszej szkole rodziców ze swoimi pociechami, które we wrześniu rozpoczną edukację w szkole podstawowej. Okazją do tego był Dzień Otwarty.

Na naszych małych gości czekały liczne atrakcje. Przybyłych witała Patronka Szkoły –
św. Jadwiga Królowa. Zwiedzając budynek, dzieci i rodzice mieli okazję zajrzeć do różnych sal lekcyjnych, gdzie czekali na nich nauczyciele. Były zabawy i quizy językowe, eksperymenty chemiczne i doświadczenia fizyczne. Młodzi odkrywcy bardzo chętnie podejmowali twórcze i kreatywne aktywności. Podczas zabaw w kodowanie zobaczyli,
na czym polega programowanie. Przyszli uczniowie wzięli udział w zajęciach plastycznych, podczas których własnoręcznie wykonywali pamiątkową koronę. Później mogli skorzystać
z zabaw muzyczno – tanecznych oraz spróbować swoich sił w zajęciach sportowych. Zainteresowaniem najmłodszych cieszyła się wystawa zwierząt w sali przyrodniczej oraz gra w szachy, którą prowadzili starsi uczniowie Dwójki. Dla wszystkich odwiedzających przygotowano także słodki poczęstunek. Na koniec nasi goście mogli obejrzeć wystawę kronik szkolnych.

Warsztaty, które nauczyciele naszej szkoły zorganizowali dla dzieci biorących udział w Dniu Otwartym, były nie tylko rozrywką, ale także zajęciami rozwijającymi.

Rodzice  naszych przyszłych uczniów mieli możliwość porozmawiać z dyrekcją szkoły, nauczycielami różnych przedmiotów, pedagogiem szkolnym oraz logopedą. Mogli odwiedzić świetlicę oraz stołówkę szkolną.

Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z naszego zaproszenia.

Mamy  nadzieję, że spotkamy się 1 września 2023r., aby rozpocząć wspólną, ośmioletnią szkolną przygodę!