„Akademia Samorządności”

W dniu 12.10.2022r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Sączu odbyło się spotkanie przedstawicieli Samorządów Uczniowskich z sądeckich szkół podstawowych w ramach Stowarzyszenia Samorządów Uczniowskich „Akademii Samorządności”, w którym wzięli  udział nasi  delegaci: Łukasz Życzkowski (kl. 8c, przewodniczący SU) i Natalia Witek (kl.8a, zastępca przewodniczącego SU).

Gościem honorowym była wiceprezydent Nowego Sącza Pani Magdalena Majka. Uczniowie zostali zapoznani z dobrą praktyką w samorządności zaprezentowaną przez Radę Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 11 – poznali m.in. jak zorganizować Szkolny Budżet Obywatelski  oraz wzięli udział w dyskusji panelowej prowadzonej przez Pana Leszka Zegzdę.

Na zakończenie młodzi samorządowcy mieli szansę sprawdzić nabytą wiedzę w praktyce – aktywnie współpracowali ze sobą w grupach podczas warsztatów ucząc się jak zaczynać  działalność i „Jak działać skutecznie?”