Teatr Kamishibai,  w wykonaniu  uczniów klasy 2b .

Przygotowania trwały kilka dni .

Dzieci najpierw w grupach czytały przyniesione  bajki, a kiedy wybrały  najciekawszą rozpoczęły  wspólna pracę . Ponownie czytały  i ustalały  jakie ilustracje należy wykonać do poszczególnych fragmentów. Wszyscy  uczniowie pracowali z ogromnym zaangażowaniem wykonując rysunki , napisy i kartonową skrzynkę w której miały być  przedstawiane  kolejne fragmenty bajki lub  opowiadania. Kiedy wszystko było gotowe w grupach rozpoczęły się próby w teatrze ilustracji.

Uczniowie  z niecierpliwością oczekiwali pierwszego  występu na forum klasy, bo chcieli zaprezentować swój teatrzyk  w formie kart  i czytania. Widownia gromkimi brawami nagradzała poszczególne występy, doceniając  sposób wykonania i prezentacji.

Te  teatralne przedstawienia były  rewelacyjną  zespołową   pracą  i nauką  połączoną  z zabawą.

Na kolejny występ zostali zaproszeni pierwszoklasiści i są zaplanowane występy w osiedlowym przedszkolu.

Maria Rams