BRAWO KREATYWNI RODZICE!!!

Dzień Dziecka.
BRAWO KREATYWNI RODZICE !!

Pomimo aktualnej sytuacji związanej z epidemią COVID – 19 rodzice uczniów z klasy IIA pamiętali o święcie swoich dzieci i postanowili przygotować im niespodziankę. Kiedy wszyscy rano, jak zwykle zasiedli przed swoimi kamerami rozpoczęły się zajęcia , których tematem było obchodzone święto. Po krótkiej rozmowie z wychowawczynią dołączyła do nas pani Sylwia Kielusiak, która jest specjalistą do spraw edukacji w MCK Sokół, a prywatnie mama jednej z uczennic i poprowadziła kreatywne warsztaty plastyczne. Dzieci wykonały camerę obscura. Jest to pierwowzór aparatu fotograficznego zrobiony z prostych i dostępnych materiałów. Warsztaty były wspaniałą okazją, aby przenieść do XIX wieku i przekonać się jak się pionierzy fotografii robili zdjęcia oraz  poznać  jak działa aparat fotograficzny.  Koordynatorem projektu była pani Magdalena Koział. Niespodzianka sprawiła dzieciom wiele radości , które na co dzień dzielnie radzą sobie z trudnościami jakie spowodował wirus. Wszyscy mamy nadzieję na szybki powrót do szkoły, ale takiej jak przed epidemią.