Spotkanie z podróżnikiem

W poniedziałek 25.11.2019 r. młodzież naszej szkoły miała możliwość uczestniczyć w prezentacji na temat  – Omanu ,   Zjednoczonych  Emiratów  Arabskich i Dubaju. W tą wyjątkowo ciekawą podróż zabrał nas podróżnik pan Samuel, reprezentujący firmę TRZASK.PL

Opowiedział  nam   historię przywódców – Sułtana Qaboosa  i Szejka Zayeda  – którzy mając śmiałe wizje i niemal nieograniczone możliwości, po odkryciu złóż  czarnego złota uczynili   te kraje tym, czym są dzisiaj.

Mogliśmy zobaczyć  piaszczystą pustynię Sharqiya i dowiedzieć  się jak kiedyś  żyli tam ludzie  oraz jak wygląda dzisiaj ten rejon.

Dowiedzieliśmy się o wielbłądach, które kiedyś zapewniały przetrwanie na pustyni. Jak są przystosowane do życia bez wody.  Na targu  wielbłądów zobaczyliśmy jak dziś wygląda handel tymi zwierzętami .

W górach Al Hajar na północy Omanu mogliśmy podziwiać  Wielki Kanion – czyli Wadi Ghul.

Fantastycznym widokiem są plaże  wzdłuż wybrzeża Omanu, na których  Żółwie Zielone składają swoje jajka.

Zachwyciły nas ciekawostki związane z Dubajem, np.:  sztuczna wyspa w kształcie daktylowej  palmy, którą widać z kosmosu, najwyższy budynek na świecie Burj Khalifa , wielka „zamrażarka” w klimacie tropików , gdzie można zjeżdżać na sankach, nartach itd.  oraz inne planowane nowoczesne budynki i inwestycje.

Dowiedzieliśmy się , że sokół jest wyjątkowym ptakiem i symbolem ZEA. Odwiedziliśmy największy na świecie szpital dla sokołów w Abu Dhabi, gdzie wykonuje się zabiegi pielęgnacyjne  dziobów, pazurów, piór, albo robi znacznie poważniejsze operacje. Sokoły mogą podróżować także rejsowymi samolotami , co jest wyjątkiem dotyczącym przepisów przewozu zwierząt.

W Omanie i ZEA na każdym miejscu widoczne jest przywiązanie do tradycji i religii, która wplata się w niemal każdy aspekt życia i kultury .

Już od wielu lat możemy choć w takiej formie odwiedzać   różne kraje na wszystkich  kontynentach. Dziękujemy PODRÓŻNIKOM  z firmy WWW.TRZASK.PL   za bardzo profesjonalne , pełne pasji  i  inspiracji spotkania.

Polecam  odwiedzenie ich strony.

Koordynator spotkań z podróżnikiem – Beata Karaszewska