Spotkanie z pisarką.

23 października 2019r. miało miejsce wyjątkowe spotkanie na które zostali zaproszeni uczniowie klasy IIIb naszej szkoły. W niepowtarzalnej atmosferze Sądeckiej Biblioteki Publicznej- Oddział Dla Dzieci dzieci spotkały się ze znaną polską pisarką Anną Onichimowską. Autorka ponad pięćdziesięciu książek dla dzieci i młodzieży, licznych scenariuszy do spektakli teatralnych, telenoweli, filmów dla dzieci oraz powieści dla dorosłych zdradziła zebranym tajniki tworzenia. Wśród egzemplarzy swoich książek, otoczona pytaniami dzieci z radością snuła opowieści o ciekawych bohaterach napisanych książek. A później posypały się pytania do pisarki. Każde było dla niej ważne, każde wyjątkowe tak jak dzieci dla których pisze. Po zachęceniu dzieci do pisania własnych książek, złożeniu autografu w zeszytach lektur naszych uczniów pisarka opuściła bibliotekę zabierając ze sobą mnóstwo pomysłów na nowe książki, które zaczerpnęła od dzieci. Kto wie, może po latach inne dzieci przyjdą na autorskie spotkanie z pisarzem, byłym uczniem naszej szkoły, którego pisarską pasję obudziła Pani Anna?
Beata Szczypuła