Muzealia

Jak dobrze sąsiadować z tyloma ciekawymi miejscami, instytucjami, które swoją siedzibę mają w centrum miasta. Ulica Jagiellońska, przy której mieści się nasza szkoła jest pod tym względem wyjątkowa. Dlatego uczniowie naszej szkoły chętnie odbywają zajęcia poza salą lekcyjną. Uczniowie klasy IIb uczestniczyli już dwukrotnie w zajęciach w nowym, głównym gmachu muzeum. Poza zwiedzaniem stałej ekspozycji odbyli spotkanie z artystą sztuki włókienniczej Danielem Lachorem, twórcą niezwykłych tkanin artystycznych. Drugie spotkanie w muzeum przeniosło dzieci w świat kolei, lokomotyw i pociągów. Oczarowani ruchomymi eksponatami zamieszczonymi na wielkiej makiecie kolei uczniowie wysłuchali opowieści o wynalazkach i wynalazcach, którym zawdzięczamy rozwój techniki. Na koniec, każdy mógł przez chwilę poczuć się zawiadowcą stacji i pomyśleć jak wiele zależy od naszej pasji, wytrwałości i zaangażowania w realizację marzeń. Kto myślał,że w sądeckim muzeum jest nudno, ten z pewnością zmienił zdanie!