Jarmark Andegaweński

Jarmark Andegaweński – już po raz trzeci sale i korytarze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Świętej Jadwigi wypełniły pięknie i bogato udekorowane średniowieczne stragany, na których zagościły specjały „domowej roboty”: konfitury, soki, surówki , a także, ręcznie haftowane igielniki, biżuteria, świeczniki, wrzosy, warzywa, owoce, ciasta, chleb ze smalcem, soki świeżo wyciskane, herbata z imbirem i z miodem, lemoniada oraz wiele innych ciekawych artykułów. A wszystko to dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli.

W tym szczególnym dniu uczniowie edukacji wczesnoszkolnej poznawali historię pisma i tańca średniowiecznego oraz uczestniczyli w warsztatach związanych z tą tematyką.

Uczniowie klas starszych, przebrani w stroje średniowieczne, pomagając w sprzedaży produktów, zbierali fundusze na nagrody dla tych, którzy godnie reprezentują szkołę w konkursach międzyszkolnych: sportowych, przedmiotowych, artystycznych.

Jarmark cieszył się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem byli licznie przybyli goście – rodzice, dziadkowie uczniów i absolwentów.