Łączymy pokolenia

Umiemy dzielić się z innymi radością. Udział uczniów naszej szkoły w projekcie „Łączymy pokolenia”.

To już XI edycja tego projektu, którego inicjatorem i koordynatorem jest p. Iwona Mularczyk. Projekt ten ma na celu uwrażliwienie dzieci na potrzebę dzielenia się z drugim człowiekiem choćby drobnym słowem i gestem. Pokazuje jak ważne są więzi międzypokoleniowe i tradycja Świąt Bożego Narodzenia.  Nasi uczniowie od ośmiu lat, pod opieką koordynatora projektu w szkole p. Anny Małek przed świętami odwiedzali Dom Pomocy Społecznej przy ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu, gdzie z przebywającymi w nim paniami wspólnie ubierali choinkę, lukrowali pierniki, śpiewali kolędy i przedstawiali jasełka. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną połączenie z pensjonariuszkami DPS odbyło się w formie zdalnej. Brali w nim udział uczniowie klasy III A, którzy zaprezentowali przygotowane ozdoby choinkowe i przedstawili krótki program artystyczny połączony z przekazaniem życzeń oraz śpiewem kolęd i pastorałek. Ozdoby choinkowe  przygotowali uczniowie wraz z wychowawcami klas: III a, III b, II a, I a, zerówki i świetlicy. Zostały one przekazane do DPS, przyjęte z wdzięcznością i z radością zawieszone na choince.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do realizacji projektu.