Być jak Ignacy

Klasa II b w roku szkolnym 2021/22 uczestniczy  w kolejnej VI edycji programu naukowego „Być jak Ignacy”.  Tajemnicze zniknięcie Ignacego.

Jest to Konkurs o tytuł Naukowej Szkoły „Być jak Ignacy”.

Uczniowie będą zdobywali wiedzę w ramach zajęć dodatkowych uczestnicząc w zajęciach  Koła Naukowego –Mali detektywi.

*Konkurs trwa od dnia 13 września 2021 r. do 31 maja 2022 r. i składa się z 8 (ośmiu) etapów połączonych ze sobą wspólną fabułą.

– I etap realizujemy  od 1 października 2021 r. do 31 października 2021 r., dotyczy podróży badawczych i nawigacji.

Celem projektu jest:

*popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej oraz polskich naukowców i ich wynalazków, odkryć i dokonań,

*popularyzacja nauk  matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej,

*promowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy.

Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Opiekun koła naukowego

Maria Rams