Wyniki wyborów

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu

 Dnia 28 września 2023 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas 4-8 na żywo uczyli się demokracji wybierając jednego spośród dwunastu kandydatów poprzez zaznaczenie znakiem „X” jego nazwiska na karcie wyborczej, a później wrzucając swoją kartę do prawdziwej urny wyborczej.

Dwa tygodnie wcześniej uczniowie poszczególnych klas wytypowali swojego kandydata, który miał za zadanie wziąć udział w kampanii wyborczej, czyli przygotować plakat wyborczy i zaprezentować ustnie siebie oraz swój program wyborczy biorąc udział w audycji radiowej odtworzonej uczniom poprzez szkolny radiowęzeł. Plakaty, pełne ciekawych pomysłów na urozmaicenie życia w szkole, były dostępne dla wszystkich uczniów w postaci kolorowych gazetek na holu i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W wyborach tych, wolą zdecydowanej większości uczniów, został wyłoniony nowy skład Samorządu Uczniowskiego:

Przewodnicząca: Oliwia Rams z kl.7c

Zastępca: Bruno Baczyński z kl. 7b

Sekretarz: Viktoria Motyl z kl. 8a

Skarbnik: Wiktor Dutka z kl. 8b

GRATULUJEMY!

Przy tej okazji Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu dziękuje Panom: Michałowi Sachowi – dyrektorowi Wydziału Organizacyjnego i Mariuszowi Smoleniowi – kierownikowi Referatu Komunikacji Społecznej z Urzędu Miasta Nowy Sącz za udostępnienie oryginalnej urny wyborczej. Uczniowie poczuli się dzięki niej jakby byli obecni na rzeczywistych wyborach.