Wycieczka do Zamku „Stara Baśń” w Grybowie

27 września uczniowie klasy 1a i 2a odwiedzili Zamek „Stara Baśń”, który został wybudowany w malowniczym mieście Grybów

Od samego przyjazdu na miejsce, na dzieci czekały przygotowane liczne  niespodzianki. Uczniowie z zapartym tchem słuchali pradawnych legend, dowiedzieli się co to jest rekonstrukcja budowli oraz jak wyglądały zwyczaje ludzi mieszkających w dawnych czasach. Odwiedzili wiele zakamarków zamku, a z każdym z nich związana była jakaś historia.

Dzieci świetnie bawiły się na drewnianych, jeżdżących koniach. Podczas wyrabiania własnego podpłomyka mogły poczuć się jak średniowieczny mieszkaniec grodu, który sam musi przygotować posiłek. W strojach królów, dam dworów, rycerzy,  i giermków, z mieczami i tarczami przeniosły się w odległe czasy. Poznały również tajemnicę, jaką skrywa w sobie wieża księżniczek. W nagrodę za odkrycie wielu tajemnic, uczniowie- poszukiwacze mieli okazję obudzić smoka Grybonosa zionącego ogniem. Rozwiązując napotkane zadania udało się  dotrzeć do skrzyni skarbów, w której znajdowały się słodkości.

Pobyt na zamku pozwolił wszystkim przenieść się do czasów naszych przodków i wziąć udział we wspaniałej średniowiecznej lekcji na wesoło.