Zielona szkoła pełna wrażeń, wyzwań i nowych doświadczeń…

Uczniowie klasy 3b byli uczestnikami zielonej szkoły w Jodłówce Tuchowskiej. W czasie trzydniowego pobytu wzięli udział w licznych zajęciach: regionalno- krajoznawczych, rekreacyjno-sportowych, kulturalno-rozrywkowych, cyrkowych, warsztatach integracyjnych, warsztatach mydlarskich, ale przede wszystkim był to intensywny pobyt na świeżym powietrzu.

W ramach edukacji regionalnej i krajoznawczej zwiedzili Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach, gdzie mogli poznać niezwykle bogatą kolekcję polskiej flory oraz popłynąć łodzią w podróż podwodną rzeką Białą. Następnie zwiedzili Rezerwat Przyrody bajecznych form skalnych „Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach i poznali liczne legendy związane z tym miejscem.

Niezapomniana będzie piesza wycieczka na Brzankę, jeden z najwyższych szczytów na Pogórzu Ciężkowickim, 534 m n.p.m.; na jej zboczach stoi metalowa wieża widokowa oraz bacówka. Dzieci miały możliwość utrwalania wiedzy przyrodniczej w naturalnym środowisku oraz zasmakowania naturalnych darów lasu: poziomek i borówek.

Trzeba przyznać, że Pasmo Brzanki było niezwykle urokliwe. Przekonały się o tym dzieci, pokonując trasę przez las, rozległe łąki i wzniesienia .

Dla większości uczniów był to pierwszy, dłuższy, wyjazd poza dom, bez rodziców, który wzbogacił ich w nowe doświadczenia. Dzieci wykazały się samodzielnością i zaradnością, niejednokrotnie przezwyciężając swoje lęki. Nie zabrakło spontaniczności i świetnego humoru.

 Maria Rams i Małgorzata Racoń