KARTKA DLA RODAKÓW

Dzięki współpracy Szkolnego Klubu Wolontariatu ze Szkolnym Kołem PCK doszło do realizacji ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Fundację dla Rodaków pt: ,,Kartka dla Rodaka”. Uczniowie naszej szkoły indywidualnie jaki podczas zajęć z techniki własnoręcznie wykonali kartki oraz napisali życzenia bożonarodzeniowe. Kartki zostaną przekazane naszym Rodakom oraz ich potomkom, którzy w wyniku tragicznych kolei losów, zsyłek, działań antypolskich, znaleźli się poza granicami naszej ojczyzny. Państwa, do których zostaną wysłane, to m.in.: Kazachstan, Czarnogóra, Litwa, Białoruś, Czechy, Łotwa.

Mamy nadzieję, że przygotowane kartki bożonarodzeniowe przyczynią się do radości naszych Rodaków z czego nasi uczniowie mogą być dumni.