8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

W ten dzień wpisują się działania programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc, do którego nasza szkoła przystępuje od wielu lat.

W ten sposób nasi uczniowie uczą się o 12 zasadach zdrowego odżywiania, które opracował Instytut Matki i Dziecka oraz o bardzo ważnej roli śniadania, które daje siłę do nauki i zabawy. Śniadanie ma bowiem ogromny wpływ na samopoczucie w ciągu dnia oraz na metabolizm dzieci. Odpowiednie produkty wspomagają pamięć i koncentrację oraz odżywiają mózg dziecka. Celem programu jest więc zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz edukacja najmłodszych przez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci. Dzisiaj w naszej szkole uczniowie z klas 0 – III przygotowali i zjedli pożywne śniadania. Oprócz tego w klasach były organizowane zabawy, konkursy i prace plastyczne związane ze zdrowym odżywianiem. Działo się! Jedno jest pewne – było pysznie, zdrowo, kolorowo i radośnie!