TYDZIEŃ MISYJNY 2021

TYDZIEŃ MISYJNY 2021R

24 października (niedziela) – 30 października (sobota)

Światowy Dzień Misyjny, zwany w Polsce Niedzielą Misyjną, to dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym. Tegoroczne hasło to:,, Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”.

Tydzień misyjny angażuje chrześcijan do współpracy w dziele przekazywania Dobrej Nowiny  wszystkim narodom oraz do materialnego wsparcia działalności misyjnej na świecie.

Ogromnym problemem Afrykańskich krajów jest brak służby zdrowia

Co roku umiera tam 12 milionów dzieci w wieku poniżej 5 roku życia. Aby zapobiec zapaleniu płuc, należy podać dziecku szczepionkę uodparniającą, która kosztuje tylko 3 zł. Dawka witaminy A, która niezbędna jest do rozwoju i wzrostu organizmu, kosztuje 0,80 zł, natomiast dawka soli, która leczy biegunkę, kosztuje 0,40 zł.

I TY możesz zmienić los umierających dzieci składając misyjną ofiarę.

Własnoręcznie przygotowane skarbonki (podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą ) zbierają katecheci i wychowawcy do dnia  5 listopada.