Bezpłatne webinaria dla rodziców i dzieci w ramach projektu CyberMocn@Szkoła

W ramach projektu CyberMocn@Szkoła wspólnie ze szkołą języka angielskiego Early Stage, partnerem projektu zapraszamy na specjalne webinaria i podcasty dla Rodziców i Uczniów na temat cyberprzestrzeni.

Zostaną poruszone m.in. kwestie ochrony danych i wizerunku oraz radzenia sobie z hejtem.

Zależy nam na wzmacnianiu świadomości dzieci i nastolatków na temat cyberświata, w którym spędzają większość swojego wolnego czasu – dlatego dostęp do webinariów i podcastów będzie bezpłatny.

  • Twoje dane to waluta. Jak nie przepłacać i chronić swoje dane i wizerunek w sieci?
     Wiele w sieci jest za darmo, ale to pozory. Wszyscy płacimy swoimi danymi. Ile znaczy waluta w postaci danych dla tych, którzy o nią proszą? Jak sprawdzić, ile sieć już o nas wie i co to ma wspólnego z  wizerunkiem? Warto wysłuchać, aby stać się rozgrywającym, a nie rozgrywanym.
Termin: 22 marca, godz. 19:00
Prowadzi: Maciej Sopyło
  • Hejt nasz codzienny. Jak radzić sobie z niechcianymi opiniami w sieci?
     Z hejtem spotkali się kiedyś w sieci niemal wszyscy. Ci, którzy dzielą się w niej swoją twórczością spotykają się z nim często. Wielu zrezygnowało przez to z tej aktywności. A szkoda! Hejt nie powinien być górą!
 Podczas webinarium prowadzący wraz z uczestnikami zastanowią się, jak radzić sobie z hejtem i podzielą się na to sprawdzonymi sposobami.
Prowadzi: Maciej Sopyło