Odkrywcy w poszukiwaniu świątecznych tradycji.

Wigilia i okres świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Wiąże się z nim wiele niezwykłych tradycji, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie – sprawiają ,że wigilijny wieczór staje się dla wielu z nas najważniejszym momentem w roku. Rozmowa o  przekazywaniu i pielęgnowaniu pięknych polskich tradycji odbyła się na zajęciach w klasie IIIA , a źródłem informacji byli dziadkowie i rodzice uczniów.
Naszą klasową tradycją jest pieczenie i dekorowanie świątecznych pierniczków. W tym roku takie prace uczniowie wykonali w domach pod czujnym okiem dorosłych. Był to wspaniały czas  spędzony wspólnie  , a zapach pierniczków mieszał się ze wspomnieniami rodziców i dziadków. Takie chwile dają poczucie bezpieczeństwa i radości z nadchodzących Świąt.

Szkoda, że nie możecie poczuć cudownego zapachu i spróbować naszych wypieków. Wierzcie nam, że są wspaniałe. Zachęcamy wszystkich do wspólnego spędzania czasu, do rozmów i poznawania pięknych tradycji.
Wszystkim życzymy zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.