Zabawy z kodowaniem

15.10.2020r. klasy 6b i 5b uczestniczące w projekcie europejskiej współpracy szkół – eTwinning – pod nazwą „Twinopians” wzięli aktywny udział w zorganizowanym w naszej szkole wydarzeniu „ZABAWY Z KODOWANIEM”

w ramach europejskiego tygodnia kodowania 2020.

Czy w naszych czasach można wyobrazić sobie życie bez nowych technologii? Są nam potrzebne każdego dnia. Bankowość, sklepy, urzędy, biblioteki, szkoły wszyscy opierają swoją działalność o Internet, aplikacje i różne programy komputerowe – wszystko się rozwija i my musimy za tym nadążyć.

„Zabawy z kodowaniem” w formie przyjaznej zabawy przybliżają dzieciom język komputerowy, a dzieciom pomagają odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. Wprowadzają w konstruowanie, sprzyjają analizowaniu działań i wyciąganiu logicznych wniosków, uczą współpracy w grupie. Uczniowie kodowali wykonując kolejne zadania na zwykłych kartach papieru używając kolorowych kredek i flamastrów oraz grając w edukacyjną grę „Cody Color”.

Stale bowiem warto zachęcać dzieci do poznawania zasad bezpiecznego Internetu oraz przygotować je do odpowiedzialnego korzystania z komputera oraz uczyć dzieci wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny i kreatywny.

 

                                                                                     opiekun

                                                                  Elżbieta Poręba-Szarkowska