„Dobry zwyczaj- pożyczaj”

W ramach Projektu ,, Dobry zwyczaj – pożyczaj’’, klasa IIC uczestniczyła w spotkaniu on-line z pisarką Barbarą Gawryluk. Spotkanie zostało zorganizowane przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Sądeckiej Biblioteki Publicznej.
Pani Barbara Gawryluk jest autorką kilkudziesięciu książek dla młodych czytelników, dziennikarką i tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej (w tym znanej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai M.Widmarka i H. Willis). Podczas spotkania autorka opowiedziała o języku szwedzkim i zwierzętach, które tak chętnie czyni bohaterami swoich książek, między innymi o przygodach świnki Tutu.
Projekt ,,Dobry zwyczaj- pożyczaj’’ jest realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Patronat nad projektem objął Prezydent Nowego Sącz Ludomir Handzel.