Być jak Ignacy

W minionym roku szkolnym uczniowie byłej klasy 3c w szkole  na Wólkach uczestniczyli

IV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Być jak Ignacy „Odkryj tajemnice nauki”.

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę   w zakresie polskiej myśli naukowej w bardzo atrakcyjny sposób dostosowany do ich wieku i możliwości. W ramach działań, realizowanych od października 2019r do czerwca 2020. zostało powołane koło naukowe „Poszukiwacze”. Na dodatkowych zajęciach twórczo i aktywnie  uczniowie odkrywali  tajemnice otaczającego ich świata, angażując w tym celu wszystkie swoje zmysły. Dzięki przeprowadzanym doświadczeniom i eksperymentom poznali  różne zjawiska fizyczne i chemiczne i tworzyli kreatywne prace powiązane z osiągnięciami  czterech wybitnych polskich naukowców jednocześnie przekonując się, że nauka może być fantastyczną zabawą i niezapomnianą przygodą.

Maria Rams