Góra Grosza

Nareszcie możemy podsumować akcję Góra Grosza! W tym roku zajęło to wyjątkowo długo z uwagi na trudną sytuację związaną z epidemią COVID-19…

W grudniu zeszłego roku nasza szkoła wzięła udział, nie pierwszy raz zresztą, w ogólnopolskiej, dwudziestej już, zbiórce organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Do akcji włączył się Samorząd Uczniowski, kierowany przez panie: Karolinę Kumor i Ewę Pogwizd. Uczniowie i pracownicy naszej szkoły nie pozostali obojętni i chętnie wrzucali do puszki drobne monety. Jak się okazało, niektórzy przez cały rok zbierali grosiki i przynosili w grudniu pełne woreczki.

Po zakończeniu tej szlachetnej akcji posegregowaliśmy i podliczyliśmy wszystkie zebrane monety. Była to trudna i żmudna praca, ale sprawiła dzieciom i nauczycielom wiele zadowolenia i satysfakcji.

W sumie zebraliśmy 522 złote 33 grosze.

Monety spakowaliśmy do własnoręcznie uszytych worków i oddaliśmy na pocztę.

Pieniądze pomogą dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy w rodzinach zastępczych

Akcja była dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz, można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz innych.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom oraz uczniom, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w tę akcję.

Opiekunki SU

Karolina Kumor