Szanowni Państwo, Drodzy  Rodzice!

W  związku  z zagrożeniem  koronawirusem  oraz  informacją  podaną w dniu 11. 03. 2020 r. przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

zawieszone  zostają   zajęcia  dydaktyczno – wychowawcze w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Sączu

W  dniach  12. 03.  i  13. 03. 2020 r.  rodzice mogą  przysłać dzieci do szkoły  w sytuacji, kiedy  nie  są  w stanie  zapewnić im opieki  w domu.

Opieka  zapewniona  będzie od godz.- 7.00 – 17.00  (w obydwu budynkach). Od 16 .03. 2020 r. – 25. 03. 2020 r.  uczniowie  nie  przychodzą do szkół – szkoła  będzie zamknięta.

W  tych  dniach  nauczyciele  będą  kontaktować  się  z uczniami  poprzez E- Dziennik i inne  środki  komunikacji.

Równocześnie  informuję, że przerwa  w  zajęciach nie  jest  czasem ferii, należy unikać w tym czasie spotkań grupowych, wyjazdów,  zaleca się  pozostanie w domu.

Rodzicom dzieci  do lat  8 przysługuje  14 dniowy zasiłek opiekuńczy. Będzie  on wypłacany jednej osobie (jednemu  z rodziców)  z budżetu państwa za okres 14 dni.

Nie  jest  wymagane zaświadczenie lekarskie. Wystarczy oświadczenie, które znajduje się na stronie  ministerstwa.

Szczegółowe  informacje na stronie:  http://www.men.gov.pl

W  załączeniu:

Komunikat Prezydenta Miasta Nowego Sącza – komunikat koronawirus

Nowy Sącz: 11. 03. 2020 r.

Z poważaniem:

Urszula Bajorek