METODA PROJEKTU klasa 3c

Uczniowie klasy  3c na Wólkach w ciągu tygodnia  spotykali się w kilkuosobowych grupach . Celem domowych spotkań było wykonanie  plakatów i makiet na temat najstarszych miast i rezerwatu przyrody.

Uczniowie w trakcie pracy nad projektem  uczyli się : planowania i organizacji  pracy, gromadzenia   materiałów z różnych  źródeł  wiedzy, prowadzenia rozmów, podejmowania decyzji, współdziałania itp.

Podsumowanie projektu polegało na  dzieleniu się wiedzą  przez poszczególne grupy na forum klasy.

Metoda ta okazała się bardzo atrakcyjna dla uczniów, a zarazem spełniła wiele ważnych funkcji związanych                   z integracją zespołu klasowego. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani, wykazali się pomysłowością i oryginalnym sposobem wykonania prac.

Przed nami kolejne projekty.