MISTRZOWIE HISTORII

8 listopada, w rocznicę założenia naszego Miasta,  uczniowie klas 5-8 wzięli udział w KONKURSIE HISTORYCZNYM O NOWYM SĄCZU pt. ,,Nowy Sącz moja mała Ojczyzna”. 37 uczniów zmierzyło się z testem wiedzy, odpowiadając na pytania dotyczące m.in.  słynnych Sądeczan, Honorowych Obywateli, zabytków, pomników, miejsc pamięci, legend sądeckich. Poziom przygotowania uczestników był bardzo wysoki, a wiedza na temat Nowego Sącza imponująca. Konkurs wygrał uczeń klasy 7a Jakub Kiełbasa, miejsce 2 zdobyła Emilia Wróbel z klasy 8a, zaś miejsce 3 Wiktoria Janusz, również z klasy 8a. Wyróżnienia wywalczyły Marysia Racoń oraz Oliwia Chebda. Dla nauczycielki historii Moniki Oleniacz WSZYSCY UCZESTNICY KONKURSU SĄ ZWYCIĘZCAMI !!!!!!! i wszystkim należą się GRATULACJE : ) Naszych szkolnych Historyków nagrodziła Pani Dyrektor, wręczając dyplomy, piękne książki oraz upominki związane z Nowym Sączem.