Krokusowe serce

15 października 2019r. klasy IIIb i IIIc z naszej szkoły uczestniczyły w niecodziennym wydarzeniu. Z inicjatywy         Prezydenta miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla uczniowie klas III ze wszystkich szkół podstawowych      w naszym mieście sadzili cebulki białych krokusów przy sądeckim zamku. Na specjalnie przygotowanym dużym sercu, wyznaczonym tuż obok kwiatowego zegara dzieci umieściły w ziemi tysiąc małych cebulek, które na wiosnę cieszyć będą oczy sądeczan i odwiedzających nasze miasto gości. Zanim kwiaty zostały posadzone Prezydent przypomniał, że zaprosił pod zamek dzieci, które w tym roku szkolnym pójdą do pierwszej komunii św. a białe kwiaty symbolizują ich czyste serca. Po wykonaniu zadania dzieci witały się i rozmawiały z władzami miasta.
 Czekamy na, na kolejne inicjatywy i na to, co wyrośnie z niepozornych, kwiatowych cebulek?
Beata Szczypuła