Na tropie ciekawej książki i nowych przyjaźni!

Buszowanie pomiędzy półkami pełnymi książek w bibliotece dla dzieci to nie lada gratka i wielki przywilej dla stałych czytelników oraz bywalców sądeckiej biblioteki. Kolorowe okładki książek zapraszają dzieci do zapoznania się z ich treścią a barwne postaci z ilustracji niemal wyskakują ze stronic, by się z dziećmi przywitać i zaprzyjaźnić. Nie sposób przejść obok nich obojętnie. Klasa IIIb zadomowiła się w bibliotece dla dzieci. Od  pierwszej klasy dzieci uczestniczą w warsztatach i zajęciach propagujących czytelnictwo bo coś, co jest w książkach dotknęło ich serca i nie pozwala o sobie zapomnieć. Każde wyjście do biblioteki to radość, przygoda, udział w ciekawych zajęciach i wymiana informacji o tym co jeszcze warto przeczytać. W grudniu 2019 r. na specjalnie zorganizowanym spotkaniu dzieci z klasy IIIb SP2 podzielą się swoimi czytelniczymi pasjami z uczniami SP8. Książki pomogą nawiązać nowe przyjaźnie !
Beata Szczypuła