Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

W dobie TV, komputeryzacji, tabletów, smartfonów książka zostaje odsunięta na plan dalszy.  Ważnym więc zadaniem dla nauczyciela bibliotekarza i nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej jest zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki, zgromadzonych w niej książek, czasopism i innych źródeł informacji. Bezpośredni i stały kontakt z książką i biblioteką zapewnia dzieciom z klas I – III rozwój zainteresowań czytelniczych, dostęp do źródeł informacji, trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne. Książka wzbogaca wiedzę dziecka, rozwija jego intelekt, ale jest także źródłem rozrywki i zabawy. W czasie zajęć uczniowie wspaniale się bawili poznając wartość słowa czytanego i tajemnice ukryte w książkach. Bardzo dziękujemy paniom bibliotekarkom za możliwość udziału w zajęciach i prezenty!

U. Szot – Mietz