Lajkujemy czytanie!

Nowy sezon propagowania czytelnictwa klasa IIIb SP2 rozpoczęła udziałem w interdyscyplinarnym spotkaniu w Sądeckiej Bibliotece Publicznej-Oddziale Dla Dzieci i Młodzieży w Nowym Sączu. Były warsztaty, „książkowe” przedstawienia, literackie muzykowanie, wypełnione fantazją zabawy na dywanie, opowiadanie o przeczytanych książkach i prezentowanie zeszytów lektur. Było słuchanie czytanych książek przez pełną inspiracji czytelniczych panią Lucynkę i wspólne przebywanie w tajemniczej atmosferze biblioteki pełnej książek. Najważniejsze jednak dzieci zabrały ze sobą-nową ciekawość książkowego”świata” i pragnienie czytania. „Jaki kolor ma litera, że w świat barwny nas zabiera, tajemnicę jaką skrywa, że w nas na nowo ożywa i przemawia ciepłym głosem i przenosi w inne światy odrywając od szarości, pozostawia w sercu kwiaty…”
Beata Szczypuła