Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

16  września  w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała uczennica Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałego nauczyciela plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a.
Kropka z książeczki o nieśmiałej dziewczynce stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzimy  International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, świetlice, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów.

Konkurs szkolny do 27 09. 2019r. wszystkich chętnych do wzięcia udziału zapraszamy. Prace można oddać do plastyczki lub wychowawcy klasy ( podpisane imię nazwisko klasa lub świetlica) . Format A4 „Kropka”  technika ( ołówek, kredka, pisak ,pióro)

Wszystkich zachęcam do udziału.

Opiekun.

 

Renata Sołtys