„Cudzie chwalicie, swego nie znacie- sami nie wiecie, co posiadacie”

W naszym mieście dzieje się wile ciekawych rzeczy, w których warto uczestniczyć. W dniach 3-5 czerwca 2019 Karpackim Oddziale Straży Granicznej imienia 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu zorganizowano dla zainteresowanych uczniów i nauczycieli dni otwarte. Inicjatywa została entuzjastycznie przyjęta przez dzieci z naszej szkoły, które uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach w koszarach wojskowych. Dzieci z klasy IIb i Ia z zainteresowaniem zwiedzały żołnierski świat za murami, który na co dzień nie jest dostępny dla mieszkańców miasta. Poznały zadania i wyposażenie jednostki Straży Granicznej. Po jednostce oprowadzali uczniów funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy z ogromną życzliwością, cierpliwością i zaangażowaniem prezentowali tajniki swojej służby. Dziękujemy za wspaniałą inicjatywę przybliżenia małym Sądeczanom historycznej dumy miasta Nowego Sącza. A przy okazji u kilku uczniów zrodziły się pragnienia wstąpienia do służby wojskowej, dzisiaj jeszcze nieśmiałe, ale kto wie… Przecież od małych pragnień zaczynają się wielkie sprawy!

Wychowawczyni klasy IIb