‘’ MUZYKA SŁÓW ‘’

SZKOLNY  KONKURS  RECYTATORSKI

DLA  KLAS  0 – III

….Czy wypowiadane  słowa   to  muzyka?

…..Co  sprawia, że słuchając  czyjegoś  głosu  jesteśmy  zachwyceni  i pragniemy  go słuchać  a na inny nie  zwracamy uwagi lub  jest  nam obojętny?

Na te  pytania odpowiedział nam   „Szkolny  Konkurs Recytatorski  ‘’  „ Muzyka Słów’’ , który  odbył  się w naszej Szkole dnia 14 lutego 2019r.  Do  Konkursu ( jak co roku ) zgłosili  się zwycięzcy    Konkursu Recytatorskiego – eliminacji  klasowych. Każda klasa   od 0- 3   miała  swojego Przedstawiciela.

W  etapie  szkolnym  wzięło udział ośmiu  wykonawców. Każdy  z nich  przygotował  jeden utwór wierszowany-  polskiego autora literatury  dziecięcej. Występy  oceniało jury w  składzie:

• Przewodnicząca: Pani Małgorzata Szczurek
  • Członkowie: Panie: Beata Karaszewska

Joanna  Chruślicka

Nadia Kasprzycka – przedstawiciel Uczniów

A oto  grupa  wykonawców  i  tytuły  prezentowanych  utworów:

0a                Gabriel Sokołowski Julian Tuwim        „Bambo’’
1a                  Emilia Wójcik           –  Jan Brzechwa          „ Entliczek  Pentliczek ‘’

1b             Matylda Lizoń              – Wanda Chotomska     „   Myj Owoce ‘’

2a                Jakub   Świerczek        – Ludwik Jerzy Ker n   „   Dwa Rękawy ‘’

2b              Antonina Kacprzycka     – Małgorzata Strzałkowska    Może potem ‘’

2c               Katarzyna Dudek              – Maria  Konopnicka    „  Stefek Burczymucha „

3a                 Amelia  Cilcic                    – Julian Tuwim               „ Mowa Ptaków ‘’

3b               Tomasz  Cygan                   – Jan  Brzechwa            „ Kaczka Dziwaczka’’

Wszyscy  Wykonawcy  zaprezentowali  jak  najpiękniej swoje utwory.

Brawom  nie  było  końca.  Jak zwykle etap  szkolny zakłada, że  wszyscy uczestnicy  są  już ZWYCIĘZCAMI  I…..DLATEGO WSZYSCY  OTRZYMALI  PRZEPIĘKNE  NAGRODY I DYPLOMY !!!

• Do następnego  etapu  – Międzyszkolnego Konkursu  Recytatorskiego , który  odbędzie  się  w Szkole  Podstawowej Nr 18 zakwalifikowały  się  następujące  osoby  z klas:
  •   0a                Gabriel Sokołowski      Jan  Brzechwa        „Murzynek Bambo’’

1b             Matylda Lizoń                – Wanda Chotomska

„Myj Owoce” 2b     Antonina Kacprzycka     – Małgorzata Strzałkowska

Może potem ‘’   3b    Tomasz  Cygan                – Jan  Brzechwa            „ Kaczka Dziwaczka’’

GRATULUJEMY     I    ŻYCZYMY  DALSZYCH  SUKCESÓW !!!

Do zobaczenia  za rok!

Organizatorki konkursu: