Narodowe Święto Niepodległości w SP2

O godz. 1111 cała społeczność szkoły – w galowych strojach –  spotkała się na podwórku, aby wspólnie zaśpiewać hymn narodowy oraz uczestniczyć w oficjalnym zamknięciu i zakopaniu KAPSUŁY CZASU. Znalazły się w niej m.in. klasowe zdjęcia uczniów, nauczycieli z podpisami i „skrzydlatymi słowami”, kilka zeszytów przedmiotowych, mundurek z tarczą szkoły, kubek z logo szkoły, pendrive z upamiętniającymi zdjęciami z ostatniego czasu oraz list do odkrywców.

Pragnieniem społeczności szkolnej – jest, by KAPSUŁĘ otworzyć za 25 lat – w 200 – lecie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej.

Na zakończenie spotkania przy pomocy dużych puzzli zostały przypomniane uczniom wartości, które są najważniejsze w szkole, w społeczeństwie, w życiu.

W tym dniu uczniowie uczestniczyli także w okolicznościowym patriotycznym programie artystycznym przygotowanym przez klasę 2C wraz z wychowawczynią       – p. Marią Rams.