ARCHI-PRZYGODA

Uczniowie klasy I A  rozpoczęli cykl spotkań edukacyjnych  ARCHI-PRZYGODY – program zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.  Zajęcia  o tematyce przybliżającej rozumienie pojęcia architektura, a także wprowadzającej w kulturę życia.
Podczas  zajęć dzieci poznają możliwości wykorzystania posiadanych zmysłów do odkrywania najbliższego otoczenia. Przekonają się, że powstanie budowli poprzedza wiele działań poznawczych i twórczych. Zaczynając od zabaw poprzez doświadczenia i własną pracę twórczą uczestnicy programu zapoznają się ze „sztuką budowania”.
Zajęcia  prowadzone przez architekta panią Sylwią Kielusiak.

Program został przygotowany przez Narodowe Centrum Kultury i jest realizowany przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ.

„Archi-przygody” otrzymały patronat: Stowarzyszenia Architektów PolskichIzby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej i miesięcznika Architektura-murator.

—-