Niecodzienna uroczystość miała miejsce dnia 6 czerwca 2018r.

Świętowaliśmy Jubileusz 175-lecia istnienia placówki. Rozpoczęła go msza św. odprawiona w kościele św. Kazimierza, której przewodniczył ks. biskup Andrzej Jeż. Podczas nabożeństwa został poświęcony nowy sztandar szkoły. Następnie wszyscy zaproszeni goście i cała społeczność „Dwójki” udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie miała miejsce część artystyczna. Na początku dyrektor szkoły – Pani Monika Oleniacz-  przywitała serdecznie przybyłych gości, wśród których obecni byli m.in.: Wiceprezydent Miasta Nowego Sącza- Jerzy Gwiżdż, Przewodniczący Rady Miasta – Janusz Kwiatkowski, radny Patryk Wicher, Dyrektor Muzeum Okręgowego -Robert Ślusarek, Dyrektor Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty – Dariusz Leśniak, ks. dr Krzysztof Bułat, Dyrektor MOK- u – Marta Jakubowska, dyrektorzy nowosądeckich szkół podstawowych. Nie zabrakło tego dnia licznie przybyłych absolwentów, emerytowanych nauczycieli i dyrektorów „Dwójki” oraz przyjaciół naszej szkoły.

Z okazji tak pięknego Jubileuszu serdeczne gratulacje na ręce dyrekcji  złożył wiceprezydent Jerzy Gwiżdż, który podziękował wszystkim osobom, dzięki którym możliwe jest świętowanie tak pięknego jubileuszu, zarówno tym obecnym jak i nieobecnym, kierując szczególne słowa uznania do osób kierujących placówką.  Skierował także życzenia do dyrekcji, wszystkich nauczycieli oraz uczniów i rodziców  wielu kolejnych lat pełnych sukcesów edukacyjnych, zadowolenia i satysfakcji z pracy i nauki, by kiedyś po latach czas spędzony w „Jadwidze” był dla nich miłym wspomnieniem.

W dalszej części ceremonii dyrektor Monika Oleniacz przedstawiła skład Komitetu Honorowego Obchodów Jubileuszu Szkoły, któremu przewodniczył Prezydent Miasta Nowego Sącza – Pan Ryszard Nowak oraz Pamiątkową Tablicę Darczyńców.

Po zakończeniu części oficjalnej odbył się koncert galowy z udziałem absolwentów i obecnych uczniów szkoły. Niezwykły klimat stworzyły przepięknie zaaranżowane utwory muzyczne i ich profesjonalne wykonanie. Opiekę muzyczną nad przedstawieniem sprawowała była uczennica „Dwójki” – Maria Polańska.

Wyjątkowy charakter uroczystości nadał Jakub Bulzak – również absolwent „Jadwigi”, który z właściwym sobie taktem i kunsztem pełnił rolę prowadzącego – konferansjera.

Wydarzenia tego dnia  były okazją nie tylko do przypomnienia historii placówki, ale także do zaprezentowania współczesnych dokonań – mogliśmy się o tym przekonać podczas oglądania przygotowanego na tę okazję filmu.

Nawiązując do słów bp Andrzeja Jeża, życzymy naszej szkole stu, dwustu, a może nawet kolejnych pięciuset lat!