„Powróćmy jak za dawnych lat…”

25 maja w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W ramach obchodów jubileuszu 175-lecia szkoły odbył się „Dzień Absolwenta”.
Spotkanie rozpoczęło serdeczne powitanie wszystkich zebranych przez dyrektora szkoły – Panią Monikę Oleniacz. Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie różnych roczników, m.in. ’59 ’66,’78, a także Ci, którzy „Dwójkę” ukończyli zaledwie kilka lat temu. Pojawili się także emerytowani nauczyciele.
Wspomnieniom i wzruszeniom nie było końca. Podczas poczęstunku, którym uraczono Absolwentów w specjalnie zaaranżowanych na tę uroczystość kawiarenkach, gości mogli powspominać lata z dzieciństwa i młodości.
Zjazd nie byłby w pełni udany, gdyby dawni uczniowie nie obejrzeli murów swojej szkoły, która przez dekady zdążyła zmienić swój wygląd. Przygotowano dla nich stare kroniki szkolne oraz rozmaite fotografie –  niektórzy nie mogli uwierzyć, że ta uśmiechnięta dziewczynka to dziś starsza pani, a chłopiec w krótkich spodenkach okazuje się być panem z laseczką. wyświetlane były filmy, pokazujące wydarzenia sprzed dziesięciu, dwudziestu lat.. Na gości czekała także wystawa zdobytych nagród i pucharów w różnych dziedzinach nauki i sportu. Można było wykonać pamiątkowe zdjęcia w „fotobudce” oraz zakupić pamiątki.
„Dzień Absolwenta” okazał się okazją powrotu do dawnych pięknych lat, możliwością spotkania się po długim czasie – ze swoimi żyjącymi nauczycielami, koleżankami i kolegami oraz odświeżenie znajomości i przyjaźni.
Nasi goście bardzo miło wspominali ten dzień, stwierdzili, że spotkanie po tylu latach było bardzo przyjemne i potrzebne.