REKORD! – podsumowanie akcji

W tym roku już po raz piąty zorganizowaliśmy akcję bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, prowadzonej przez jak największą liczbę osób. W dniu „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” – 16 października – chcieliśmy pokazać całej Europie, że polskie dzieci już w szkołach podstawowych uczą się elementarnych czynności ratujących życie!

Po podliczeniu wszystkich zgłoszeń możemy powiedzieć, że w tym roku w biciu rekordu brało udział
85 010 osób!

Zdecydowana większość uczestników bicia rekordu to dzieci ze szkół podstawowych, w których od 11 lat prowadzone są zajęcia z pierwszej pomocy w ramach ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W akcji brali udział także pracownicy innych instytucji, prywatnych firm, a także wielu innych jednostek zaangażowanych w naukę i promocję pierwszej pomocy. Zasada była prosta – wystarczyło zarejestrować się na stronie internetowej i o godzinie 12:00 rozpocząć 30- minutową resuscytację krążeniowo-oddechową.

To niesamowite, że jednego dnia tyle tysięcy osób w całej Polsce pokazało w jednej chwili, że potrafi udzielać pierwszej pomocy!