SPOTKANIA  Z  WYJĄTKOWYM  GOŚCIEM

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Bibliotek Szkolnych  w dniach  23, 26 i 27  października 2017 r.

mieliśmy  zaszczyt gościć  w Szkole  Podstawowej Nr 2  w Nowym Sączu panią  Jadwigę Marzec – autorkę  wierszy, fraszek, bajek i opowiadań dla dzieci.

Jej  utwory znalazły się w wydaniach  zbiorowych : „Almanachu współczesnej fraszki polskiej” (2016) oraz „Almanachu współczesnej bajki polskiej” (2015 i 2016), natomiast  w 2001 roku zdobyła                I nagrodę w konkursie dziennikarskim ogłoszonym przez Międzynarodowy Magazyn „Obyczaje”, co stało się inspiracją do dalszej działalności pisarskiej.  Jest  Członkiem  Sadeckiego Klubu Literackiego i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. W wolnych chwilach poświęca się też malarstwu.

Mieliśmy okazję poznać  tą   niezwykle miłą,  ciepłą,  pogodną osobę,  od  wielu lat aktywnie  związaną z Nowym Sączem  i  zaangażowaną w pracę z dziećmi i młodzieżą .

Podczas spotkań z uczniami  wszystkich  oddziałów klas  1-3 naszej szkoły   mogła zaprezentować  swój  książkowy  debiut . Jest to utwór  pt. „Niezwykły tydzień Frani” opowiadający o przygodach tytułowej bohaterki Frani , jej brata Bartka  i przyjaciółki Karoliny.

Pani  Jadwiga opowiadała uczniom o swoich dziecięcych   marzeniach,  które mogła zrealizować w swoim życiu.  O tym, skąd czerpie inspiracje do  pisania, jak wygląda współpraca  redakcyjna i wiele innych ciekawostek  dotyczących pracy pisarza.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały  utworów i  aktywnie włączały się w  przebieg  tych spotkań, zadając wiele pytań  lub czytając  fragmenty  tekstu .  Mogły również pochwalić się swoimi  książkami , które powstały w ramach projektu  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, realizowanego  w naszej szkole w 2016 r. Pani Jadwiga z  wielkim zaciekawieniem podziwiała  ich pomysły  i  twórczą   pracę.

Dowiedzieliśmy się również o kolejnych książkach, nad którymi pisarka obecnie pracuje.

Pod koniec  spotkania  dzieci mogły  zakupić  książki z autografem , a pani Jadwiga obdarowała wszystkich uczestników  zakładkami do książki.

Nasza szkolna biblioteka  również wzbogaciła się o  pozycje książkowe autorki  z  jej  dedykacją i autografem.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz się spotkamy, bo przecież kochamy książki i lody czekoladowe.

Organizatorem spotkań była  nasza pani bibliotekarka  – Beata Karaszewska.

Podczas spotkania wykorzystano plakat Centrum Informacji Turystycznej  Nowy Sącz.