Jarmark św. Jadwigi – najlepszy!

14 października 2017 roku zapach ziół, lawendy, dorodnych jabłek, swojskiego pieczywa, smalcu
ze skwarkami i kiszonych ogórków z glinianych garnków wypełnił budynek „Dwójki”.

Dźwięk średniowiecznej muzyki, radosne rozmowy kupujących, nawoływania sprzedających, oryginalne kramy oraz niezwykłe zapachy tworzyły niepowtarzalny klimat kolejnego jesiennego Jarmarku Świętej Jadwigi Królowej.

I tym razem było na co popatrzeć!  Setki przetworów, jesiennych owoców, swojskiego chleba- zwłaszcza przepysznych wypieków na stoisku piekarani „U Klaczaka”, barwnych dekoracji przygotowanych wcześniej przez rodziców, dzieci, nauczycieli dziadków, przyjaciół, sponsorów oraz wszystkich sprzymierzeńców  jarmarkowej idei. Za niepowtarzalnymi straganami stanęli rodzice i uczniowie naszej szkoły, ale jakże inni! Rodem ze średniowiecza.

Mieliśmy okazję przekonać się o kreatywności naszych uczniów. O wielkim sercu i oddaniu rodziców z wszystkich klas, którzy cały dzień poświęcili
na realizację jarmarkowego przedsięwzięcia- bez nich nie byłoby to możliwe.

Oprócz możliwości zrobienia zakupów na uczniów czekały też inne atrakcje. Odbyły się warsztaty taneczne, pisma średniowiecznego, gier i zabaw średniowiecznych, zaś w komnacie św. Jadwigi można było zagrać emocji dostarczyło „Koło fortuny”.

Połączył nas wspólny cel. Środki uzyskane ze sprzedaży produktów przeznaczymy  m.in. zakup nowego sztandaru oraz organizację rajdu szkolnego z okazji 175-lecia naszej szkoły.

Po raz kolejny zobaczyliśmy, że współpraca w dążeniu do wspólnego celu daje efekty, których się nie spodziewamy! Dziękujemy wszystkim za wspaniały czas i zapraszamy do dalszej współpracy.