„Dni Języków Obcych”

W dniach 29-30 marca 2017r. odbyły się w naszej szkole Dni Języków Obcych. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie S.P.2 oraz zaproszeni goście: dzieci z Przedszkola „Promyczek” i klasy I, II ze Szkoły Podstawowej prowadzonej przez siostry Niepokalanki.
Najmłodsi uczestnicy mieli możliwość obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IV B  w reżyserii pani Elżbiety Poręby -Szarkowskiej pt. „Legenda o królu Kraku i smoku wawelskim”. Aktorzy grali w dwóch językach: polskim i angielskim. Mali aktorzy spisali się na znakomicie, a smok zrobił niesamowite wrażenie. Później dzieci wraz z panią wicedyrektor Agnieszką Markiewicz próbowały śpiewem obudzić śpiącego Jana, który nie reagował ani na polskie, ani na francuskie, angielskie czy też niemieckie słowa piosenki- pobudki. Natomiast panie Karolina Kumor i Małgorzata Boruch- Woźniak prowadziły zajęcia, na których nauczyły dzieci liczyć i nazywać kolory po angielsku i niemiecku.
Tego samego dnia 3-osobowe reprezentacje uczniów klas IV- VI rozegrały międzynarodowe mecze( Polska: Niemcy: Anglia). Uczniowie wcielali się w znanych piłkarzy pochodzących z tych krajów. Rozgrywki prowadziła pani Margeritta Wideł, a sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego. Zwyciężyły drużyny następujących klas: IV C- Niemcy; V B- Polska; VI B- Polska.
Już tydzień przed zaplanowanym Świętem Języków Obcych na korytarzach szkoły zawisły plakaty przedstawiające flagi 9 państw anglo- i niemieckojęzycznych: Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Austrii, Irlandii, Nowej Zelandii, a także Szwajcarii, Niemiec i Austrii. Na plakatach znajdowały się także informacje o krajach.
30 marca klasy IV-VI wystawiły swoje 3-os. reprezentacje do współzawodnictwa. Przed konkursem uczniowie obejrzeli prezentacje z ciekawostkami o w/w krajach. Przygotowane przez nauczycieli prezentacje nie tylko wzbudziły zainteresowanie publiczności, ale również poszerzyły zakres pytań.
Rywalizacja na poziomach klas zakończyła się następującymi wynikami:
 I- kl. IV B, V C, VI B
 II- kl. IV A, IV C, V B, VI A
 III- kl. VA, VI C
 Najbardziej emocjonująca okazała się walka o I miejsce klas VI A i B, których reprezentanci w dogrywce odpowiadali na coraz trudniejsze pytania. Decydujące okazało się rozszyfrowanie skrótu „D. C.” przy nazwie stolicy USA.
 W kategorii plakat nagrodzono następujące klasy: I- kl. IV B, II- kl. VI C, III- kl. VB.