Kubuś Puchatek

22 marca miała miejsce kolejna edycja szkolnego konkursu o Kubusiu Puchatku, który od wielu już lat organizują panie bibliotekarki. Wzięli w nim udział wszyscy drugoklasiści.
 Każda klasa miała trzyosobową reprezentację, zadaniem której było wykonywanie kolejnych konkurencji.
 
W bajkowej scenerii- rysunki, plakaty przedstawiające znane wątki z książki „Kubuś Puchatek” A.A. Milne; mnóstwo pluszakowych Kubusiów, Prosiaczków i Kłapouchych oraz ciekawe stroje naszych uczniów- rozegrał się emocjonujący turniej.
W konkursowych zmaganiach należało wykazać się niemałą wiedzą. Była krzyżówka, „chmurki” z cytatami, na podstawie których próbowano odgadnąć, o jakim bohaterze jest mowa. Poruszając się „palcem po mapie”, trzeba było zaznaczyć konkretne miejsce w Stumilowym Lesie; wysłuchać krótkiego fragmentu o Kubusiu, a następnie odpowiedzieć na kilka pytań. Kolejne konkurencje to opowieść o wybranej przygodzie Kubusia i jego przyjaciół ( na podstawie wylosowanych rekwizytów) oraz „trafianie do celu”- jeden z uczniów z opaską na oczach musiał słuchać instrukcji pozostałych członków grupy, aby we właściwym miejscu umieścić ogon, który zgubił Kłapouchy. W przerwach między poszczególnymi zadaniami każda klasa wykonywała „Mruczanki”, czyli „Kubusiowe” piosenki. Uczniowie zasiadający na widowni mogli wymyślać ciekawe, śmieszne rymowanki o konkursowych bohaterach- dzięki temu zdobywali cenne punkty dla swojej drużyny.
Podczas trwania turnieju pracowało trzech (innych) reprezentantów poszczególnych klas. Ich zadanie polegało na wykonaniu ciekawej, oryginalnej pracy plastycznej na zadany temat.
 
Zabawy było co niemiara, wszyscy z coraz większym napięciem czekali na moment zliczania punktów. Różnice były niewielkie, a oto wyniki:
I miejsce- klasa 2b
II miejsce- klasa 2c
III miejsce- klasa 2a
Gratulujemy wszystkim uczniom i wychowawcom. Dziękujemy za świetną zabawę!