Uroczyste obchody Dnia Pisarza

3 marca miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Odbyło się spotkanie podsumowujące i prezentujące efekty realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Swoją obecnością zaszczycili naszą szkołę zaproszeni goście: Pani Aleksandra Sopata- podinspektor z Wydziału Edukacji Miasta Nowego Sącza, Pan Leszek Migrała- redaktor „Rocznika Sądeckiego”, działającego przy Wydziale Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji, Pani Barbara Kozik- bibliotekarka z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Nie zabrakło także reprezentantów nowosądeckich mediów: Regionalnej Telewizji Kablowej oraz redakcji „Naszego miasta”.
Wydarzeniu towarzyszyła niecodzienna oprawa artystyczna. Po powitaniu wszystkich zebranych, przybyłych gości i uczniów, przez panią dyrektor- mgr Monikę Oleniacz- rozpoczęło się przedstawienie, którego główną bohaterką była patronka naszej szkoły- Święta Jadwiga Królowa. Pojawiła się w otoczeniu swojego orszaku- dwórek i żaczków. W sceny historyczne został wpleciona projekcja filmu o rezultatach pracy biblioteki szkolnej i wystąpienie pani Beaty Karaszewskiej (nauczyciel bibliotekarz), która przedstawiła efekty wszystkich akcji bibliotecznych zrealizowanych w „Dwójce” w I okresie tego roku, a więc konkursów plastycznych i literackich, spotkań czytelniczych z uczniami, akcji „Z książką na wycieczce”, warsztatów pisma średniowiecznego i papieru czerpanego, recenzji książek w „Anatomii Dwójki”, projektu „Kalendarz promujący nowości wydawnicze”. Działania te podporządkowane były realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Szczególne znaczenie ma projekt „Moja własna książka”- polegał on na przygotowaniu książki klasowej przez wszystkie oddziały 1-6.  Nie było przypadkiem to, że uczniowie klas 4-6 mieli za zadanie napisanie tekstów o Świętej Jadwidze, gdyż w tym roku obchodzimy 20- lecie kanonizacji patronki przez Jana Pawła II.
 
Następnie kilku żaczków Królowej przeczytało fragmenty wierszy i opowiadań autorstwa naszych wychowanków. Dodatkową atrakcją stało się czytanie tekstów z klasowych ksiąg przez przybyłych gości.   Na koniec głos zabrała pani Barbara Kozik z PBW, która wyraziła podziw, pogratulowała i podziękowała pani dyrektor, nauczycielom, uczniom i rodzicom za tak wspaniałe, oryginalne i kreatywne pomysły, jakie mają miejsce w Szkole Podstawowej nr 2.
Ostatnim akcentem uroczystości było wręczenie dyplomów, książek i upominków dla wszystkich uczniów za pracę przy poszczególnych projektach. Wychodząc z sali każdy miał możliwość obejrzenia wystawy prac i galerii zdjęć.
Codzienna twórcza praca z każdym z uczniów przynosi fantastyczne i nietuzinkowe wyniki. Nasza szkoła jest tego najlepszy dowodem i gwarantem.
Przygotowanie uroczystości: Beata Karaszewska, Beata Szczypuła, Małgorzata Szczurek, Małgorzata Szczepaniak, Piotr Zalewski.