Gala na Wólkach w wykonaniu uczniów klasy 3 d

„Kiedy Babcia była mała”……piosenka śpiewana najczęściej na przedstawieniach z okazji Dnia Babci i Dziadka. I tym razem owa piosnka była pierwszą  zaśpiewaną balladką przez uczniów III d z SP 2 na Gali z okazji Dnia Babci i Dziadka. Początek banalny niezapowiadający nic szczególnego. Jednak tak było przez moment. Wnuczęta otworzyły wehikuł czasu i przenieśli swoich kochanych Dziadków do lat ich dzieciństwa. Podróż rozpoczęła się w roku 1934 – to rok urodzin najstarszego  Dziadka a zakończyła się w 1961 – roku  urodzin najmłodszych Dziadków. Podróżowanie przeplatane było wydarzeniami z Polski i ze Świata, a okraszane piosenkami i  dramami. Nie zabrakło Eugeniusza Bodo w piosence „Już taki jestem zimny drań”, słynnej piosenki z filmu „zapomniana melodia” pt. „Ach, jak przyjemnie”, piosenek  z filmu „Zakazane melodie” : „Kto handluje ten żyje” i „ Siekiera motyka , M. Koterbskiej w piosence  „ Karuzela, karuzela”,  Elvisa Preslay’a  śpiewającego” Can’thelpfalling in love”,  Franka Sinatry w „My way” , Kabaretu Starszych Panów z piosenkami „ W czasie deszczu dzieci się nudzą” i „Tanie dranie”, Kariny Stanek w piosence „Chłopiec z gitarą” czy Aundrey Hepburn w „Moon river”. Wszystkie piosenki wykonywane były przez dzieci a jak przeczytaliśmy repertuar bardzo wymagający. Była też „Straszna żaba” K. I. Gałczyńskiego, scenka o Kurierach sądeckich oraz pierwszy wybór Miss World z 1951.

Emocje i wzruszenie panowało po obu stronach sceny. Dziadkowie zaskoczeni i oszołomieni a wnuczęta dumne z niespodzianki jaką sprawili swoim Dziadkom. Pracy i wysiłku ogrom, ale dla takich chwil warto… trudzić się.

Całe przedstawienie mogło odbyć się dzięki   twórcy i reżyserowi Gali Małgorzacie  Racoń i serdecznej współpracy   rodziców: oprawa muzyczna  Małgosia  Szarek, Grzegorz  Racoń, Marek  Więcek, dekoracje i pomoc organizacyjna: Dorota Sułkowska ,  Eliza Niemczewska- Franczyk, Jolanta Mysińska, Paweł Sowa , Marta  Jawor, Dorota  Dudek, Joanna  Kasprzycka.

Galę obejrzeli również rodzice występujących uczniów.

Na Gali wystąpili: Milena Bochniarz, Nikola Dudar, Szymon Dudek, Róża Franczyk ,Ignacy Grzegorzek,

Piotr Hełmecki, Maria Herman, Nicola Hojnor,  Martyna Jawor,  Nadia Kasprzycka, Alicja Kościsz, Marcin Maślak, Alan Mazurkiewicz, Zuzanna Michalik, Gabriela Mysińska, Julia Mysińska,                Igor Mysiński, Maria Racoń, Michał Smoleń,  Mikołaj Socha, Gabriela Sowa, Nadia Szarek,            Tomasz Sznerich-Leśniak, Paweł Turek ,Karol Wiecha,  Michał Więcek, Natalia Zielińska