Bo jak nie u nas, to gdzie…?!

I półrocze za nami. Bardzo dużo wydarzyło się w naszej szkole przez ostatnie pięć miesięcy. Rok szkolny rozpoczęliśmy z nową panią dyrektor – mgr Moniką Oleniacz. Pełni energii podejmowaliśmy coraz to ciekawsze wyzwania.

W tym czasie pani dyrektor podpisała ważne umowy – porozumienie o współpracy z przedstawicielami Państwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz dyrektorem Publicznej Biblioteki Wojewódzkiej – panem Arturem Franczakiem. Nawiązaliśmy również współpracę z uczestnikami Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Fundacją „Bezpiecznie do celu”. W dalszym ciągu współdziałamy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. W szkole i poza nią uczestniczyliśmy w warsztatach i spotkaniach, które organizowane były przez Sądecką Bibliotekę Publiczną, Teatr Nowy, Galerię „Sokół”, Kino „Sokół”, Straż Miejską, Policję, Straż Pożarną, Fundację „Funk Komitywa”, Krajową Radę Architektów. „Dwójkastała się beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dzięki któremu zakupiono do biblioteki szkolnej ponad 1000 nowych książek.

W I okresie rozpoczęto realizację wielu projektów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowymSą nimi:

 • Ratujemy i uczymy ratować (WOŚP);
 • Śniadanie daje moc;
 • Szkoła Promująca Zdrowie;
 • Zdrowo jem, więcej wiem;
 • Szkoła Demokracji;
 • m – Potęga
 • e- Twinning- europejska współpraca szkół,  Multilingal Christmas Wall Collage;
 • Destination-Imagination;

Odbyło się wiele wyjątkowych imprez szkolnych, które są naszymi autorskimi pomysłami – w żadnej innej szkole takich nie ma. VIII Memoriał Franciszka Wolaka- turniej piłki ręcznej o międzynarodowym zasięgu – zgromadził tłum kibiców  (i  nie tylko), podobnie jak Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej Zespołów Mieszanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Obie edycje Jarmarku Świętej Jadwigi przeszły wszelkie oczekiwania- wyjątkowe wydarzenie służy podtrzymywaniu tradycji i pozwala wzmacniać relacje między uczniami, nauczycielami i rodzicami. Niepowtarzalna atmosfera i niesamowite wrażenia towarzyszyły organizatorom i  uczestnikom projektu „ m-Mathematicus”. W oddziale przyszpitalnym zrealizowano wiele działań (m.in.mikołajki, świąteczne kolędowanie) wspólnie z przedstawicielami partnerskich szkół: Szkoły Podstawowej w Mszalnicy, Szkoły Podstawowej nr 7 oraz II Liceum Ogólnokształcącego. W tym miejscu należy również przypomnieć o innowacjach pedagogicznych mających miejsce w naszej placówce:

Teatr, taniec i rysunekpasją u dziecka w młodszym wieku szkolnym; Rozwijanie sprawności kognitywnych kluczem do wielostronnego rozwoju ucznia (w ramach Pracowni Wielostronnego Rozwoju Dziecka);  Budujemy mosty międzypokoleniowe, poznając prace i pasje naszych rodziców i dziadków;
Żaczki Świętej Jadwigi Królowej oraz program autorski Akademia Twórczego Myślenia.                       

Nasi uczniowie swoimi osiągnięciami wielokrotnie potwierdzali, że w „Dwójce” jest wysoki poziom nauczania.  Nie sposób zliczyć konkursy i zawody, w których brali udział. Bardzo często zajmowali miejsce na podium.

 • Alfik 2016, Mat 2017; Małopolski Konkurs Matematyczny;
 • English High Flier, Małopolski Konkurs Języka Angielskiego;
 • „Moja duma-Mój region”; Konkurs Wiedzy o Nowym Sączu;
 • Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ Pod Skrzydłami Anioła”; Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Portret Świętej Jadwigi Królowej”(we współpracy z sądeckimi przedszkolami);
 • Małopolski Konkurs Biblijny, Konkurs Poezji Religijnej; Ogólnopolska akcja „ Kolędnicy Misyjni”;
 • IV Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”, XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Utworów Adama Mickiewicza;
 • XX Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów/ organizator Szkoła Podstawowa nr 9, XVII Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda, Małopolskiego Festiwalu Piosenki Country
  „ Mayflower;
 • „Czyste powietrze” pod patronatem Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Nowego Sącza;
 • Festiwal Biegowy w Krynicy, Mistrzostwa Nowego Sącza w Indywidualnym Tenisie Stołowym, Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców Szkół Podstawowych, Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych Biegach Przełajowych, XVII Ogólnopolskim Turnieju Mikołajkowym o Puchar Prezydenta Miasta Kielce w Piłce Ręcznej, Mistrzostwa Nowego Sącza w Piłce Nożnej Dziewcząt,
 • projekty szkolne: „Jestem w Realu, nie żyję w sieci”, „Moja własna książka”.

To tylko część tego, co działo się w I półroczu w naszej szkole.  Oprócz wyżej wymienionych wydarzeń miały miejsce również te, które związane są z obchodami świąt, rocznic (okazjonalne apele, akademie, jasełka bożonarodzeniowe), ślubowanie pierwszoklasistów,  „Artystyczna Kawiarenka”. Podejmowane były działania z ramienia Samorządu Uczniowskiego, biblioteki czy pedagoga szkolnego. Uczniowie mogli korzystać z szerokiego wachlarza zajęć dodatkowych, dzięki czemu rozwijali lub odkrywali swoje pasje.

Wszystkie działania można śledzić na bieżąco na naszej stronie internetowej lub Facebooku.

U nas zawsze dużo się dzieje!