„Dwójkowicze” mistrzami pióra!

Nasza szkoła może pochwalić się wyjątkowym przedsięwzięciem. W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klas I-VI (a nawet „zerówkowicze”) mieli wykonać projekt pt.” Moja własna książka”. Dwumiesięczna praca przyniosła nieoczekiwanie rezultaty. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów- nauczycieli bibliotekarzy (p. Beaty Karaszewskiej i p. Małgorzaty Szczurek).Powstały przepiękne książki o tematyce dowolnej (klasy I-III) i związanej z sylwetką naszej patronki- Świętej Jadwigi Królowej(kl.IV-VI). Projekt pozwolił niektórym uczniom odkryć pasję pisania, a w przypadku innych potwierdził ich świetny poziom. Po raz kolejny potwierdzony został wysoki poziom wiedzy i umiejętności naszych wychowanków.
Podziękowania należy skierować nie tylko do uczniów, ale także nauczycieli (wychowawców, polonistów, nauczycieli techniki, informatyki i plastyki) oraz rodziców za wspaniałą współpracę.
Wydarzenie to pozwoliło uświadomić uczniom, jak duży potencjał tkwi w książkach, wyzwoliło pomysłowość, kreatywność i oryginalność, kształciło umiejętność planowania i organizowania działań i współpracy w grupie oraz doskonaliło korzystanie z technologii informacyjno- komunikacyjnych.