11 młodych wspaniałych architektów

Uczniowie trzech  klas trzecich naszej szkoły uczestniczyli w architektonicznej akcji edukacyjnej.  Architekci z Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP odwiedzili 20 szkół podstawowych województwa małopolskiego między innymi naszą SP2, by w przystępny sposób przekazać uczniom podstawowe informacje, dotyczące projektowania, by zarazić ich wrażliwością plastyczną i przestrzenną oraz otworzyć ich na piękno. Akcja ta trwająca już od 10 lat nie tylko uwrażliwia młodych ludzi, ale również kształtuje ich gusta architektoniczne.

Podczas prelekcji prowadzonej  przez architekta Łukasza Krawontka uczniowie poznali zagadnienia związane z projektowaniem i budową domu mieszkalnego oraz dowiedzieli się, jak świadomie organizować najbliższą otaczającą go przestrzeń.

Młodzi  „projektanci”, poznawszy tajniki zawodu – wyczarowali dom i ogród swoich marzeń. Uczniowie licznie wzięli udział w konkursie. Do organizatora napłynęło kilkaset fantastycznych rysunków.

Wyłonić najlepsze z nich, to nie lada zadanie. Najchętniej nagrodzilibyśmy wszystkich! – jak podsumowała Maria Janik, członek Rady MpOIA do spraw edukacji architektonicznej – bo Autorzy wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością.

11 uczniów z naszej szkoły otrzymało wspaniałe nagrody od organizatora , a ich rysunki zostały wyeksponowane w Krakowie na wystawie pokonkursowej.

Nagrodzeni

Klasa3b :Maja Golonka, Anna Antkiewicz, Elżbieta Sołtys

Klasa 3c: Emilia Śliwa, Arkadiusz Rutkowski

Klasa 3d: Nikola Dudar, Alicja Kościsz, Gabriela Mysińska, Julia Mysińska, Nadia Szarek, Natalia Zielińska

GRATULUJEMY!